5 C
Kırşehir
Pazar, Kasım 17, 2019

Proje Eğitimleri

1.İŞ-KUR MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI PROJESİ
Üyelerimize yönelik kalifiye eleman yetiştirmek ve ilimizdeki işsizlik oranının düşmesine katkıda bulunmak için İŞ –KUR işbirliği ile
-Kat Elemanı
-Satış Elemanı
-Bilgisayar Bakım ve Sistem onarım
-CNC Torna  Tezgahı Operatörü
-Servis Elemanı
-Servis Eleman Yardımcısı eğitim kursları verilmiştir.

2.81 İLDEN SINIRLARIN ÖTESİNE KONULU DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİ
İhracat yapan ve yapma potansiyelinde olan firmalarımıza ihracatta karşılaştıkları sorunlara çözüm yolları üretmeleri amacıyla dış ticaret eğitimleri verilmiştir.


3.KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Odamız üyeleri ile ilimiz genelinde faaliyet gösteren KOBİ’leri bilgilendirme ve KOSGEB’in imkânlarından faydalanmalarını sağlamak amacıyla Odamız ve KOSGEB tarafından ortaklaşa bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir.


4.AB ÜLKELERİNDE KOBİLERİN İŞ VE TİCARET HUKUK SİSTEMLERİNİN İNCELENMESİ

Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerdeki KOBİ’lerin iş ve ticaret hayatında karşılaştıkları sorunların hukuku boyutları incelenmiştir ve ülkemizdeki sistem ile karşılaştırılarak aradaki farklar ve benzerlikler raporlanmıştır.

5.MOBİLYA FİRMALARININ İHRACAAT YÖNLENDİRİLMESİ
Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile hayata geçen projede Odamıza kayıtlı mobilya üretimi yapan ve yan sanayici  üyelerimizi ihracata yönlendirmek ve bu konudaki alt yapıyı sağlamak için 22 adet mobilyacı firma kümelenme kapsamına alınmış, firmalara dış ticaret eğitimleri verilerek ihracata geçiş sürecinde karşılaştıkları engellerin ortadan kalkmasına yardımcı olunmuştur.

6.KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ DESTEGİ PROJESİ
İşyeri sahibi olmak isteyen 30 kişi ile yürütülen proje 35 gün sürmüş, katılımcılara girişimcilik eğitimi verilmiştir. Katılımcılardan bir kısmı 27.000lik hibe desteğinden faydalanarak işyeri açmıştır.

7.KIRŞEHİR’DE KADINLAR KİLİM DOKUYOR PROJESİ
Kırşehir’de Kadınlar Kilim dokuyor projesi kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansının desteği ile unutulmaya yüz tutmuş kilim sanatını yeniden canlandırmak için 140 kadına kilim dokuma eğitimi verilmiştir.