4 C
Kırşehir
Cuma, Kasım 15, 2019

Kadın Girişimciler

Misyonumuz
Şehrimizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmektir.

Vizyonumuz
İlimizdeki kadın girişimci sayısının artırarak, kadınların ticari hayattaki kalıcılığına destek olmak amacıyla girişimcilik ve gelir yaratma gibi becerilerini hayata geçirmek isteyen kadınlara yol göstermek.

2015 Yılı Stratejik Hedeflerimiz
– Kadınlar arasında girişimcilik kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak
– Girişimcilik veya gelir yaratma gibi becerilerini hayata geçirmek isteyen kadınlara yol göstericilik yapmak.
– “Girişimcilik Atölyesi” adı altında, girişimcilik sertifikası alan ancak iş açmayan en az 50 kadına ulaşarak “girişimcilik semineri” düzenlemek.
– Girişimcilik sertifikası alan ancak iş planı hazırlama konusunda sıkıntıları olan en az 15 kadına iş planı hazırlama konusunda yardımcı olmak.
– İş fikri olan ancak pazar araştırması konusunda sıkıntıları olan en az 10 kadına Pazar araştırması konusunda yardımcı olmak.
– Kadın Girişimciliğini Destekleme, Danışma ve Kariyer Rehberliği Merkezi’nin tekrar aktif hale gelmesi ile tanıtımını yapmak ve en az 50 kadının bu merkezden yararlanarak danışmanlık almasını sağlamak.