Kapasite Raporu

Kapasite Raporu

Sanayi Odalarına kaydolarak sanayi kuruluşu niteliği kazanan özel veya tüzel kişiliklerin irtibat bilgilerini, üretim konularını ve yıllık üretim kapasitelerini, teknolojilerini, makine parkını, kullandıkları hammaddeleri, sermaye ve istihdam bilgilerini ve benzeri konuları içeren, kuruluşun kimlik kartı niteliğindeki kapasite raporlarını Kırşehir  Ticaret ve Sanayi Odası düzenlemektedir.

İmalat sanayii, ihracat, ithalat, gümrük, teşvik mevzuatı gibi birçok bürokratik işlemde, sanayi kuruluşu ile ilgili bilgilerin kapasite raporlarından elde edilmesi tercih edilmekte ve her geçen gün kapasite raporlarının önemi artmaktadır.

Odamız  tarafından görevlendirilen ekspertiz heyeti ile firma işyerinde yapılan inceleme ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda düzenlenen kapasite raporları, prosedür gereğince Odalarca hazırlandıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (T.O.B.B) onayını almak zorundadır.

Kapasite raporlarının yanıltıcı veya haksız rekabete neden olabilecek bilgiler içermemesi büyük önem taşıdığından, hesaplamalarda T.O.B.B. tarafından belirlenen kriterler ve hesaplama yöntemleri esas alınmaktadır.

Ayrıca, Özel kuruluşların ve kamu kurumlarının firmalar hakkındaki bilgi taleplerinde, kapasite raporundaki bilgilerden faydalanılmaktadır.

İlgili Dökümanlar

Ad Boyut Tür Tarih
003 Fiili Durum Beyannamesi (Gıda Sicili).doc 51.7 KB Microsoft Word Dosyası 28.10.2014
Kopya 001 Kapasite Raporu Başvuru Formu (Kapasite Raporu İçin Gerekli Evrak Listesi ve Başvuru Formu).xls 74.2 KB Microsoft Excel Dosyası 28.10.2014
Kopya 002 İş Makinası Tescil Belgesi (Teknik Belge Sicil Fişi ve Gerekli Evraklar).xls 75.3 KB Microsoft Excel Dosyası 28.10.2014
İş Makinası Tescili.docx 14 KB Microsoft Word Dosyası 28.10.2014
0 Klasör, 4 Dosya
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017