Haberler

16

TOBB’dan Odamız’a gelen İthalat 2017/2 Sayılı Tebliğ ile ilgili yazı ektedir. 

[Devamını oku...]

16

TOBB’dan Odamız’a gelen yazı ektedir. 

[Devamını oku...]

13
KADIN GÜCÜNÜ FARK ET VE BÜYÜT PROJEMİZ KAPSAMINDA ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile Kırşehir’de kadınların yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve bu yetenekleri doğrultusunda iş dünyası içerisinde üretime dönüştürülmesinin hedeflendiği Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi kapsamında kadınlarımıza yönelik olarak Proje Danışman Hocalarımız Müjgan Çetin ve Aysel Evran tarafından verilen sunum tekniği, pazarlama ve iletişim eğitimlerinin ardından, Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projemize dahil olan kadınlarımız, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda stant açarak ürünlerini sergilediler. 
Programda konuşan Genel Sekreterimiz Pınar Demir: ‘’ Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz “Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projemizin”yapı taşlarının oluşturan gerek sunum teknikleri gerekse pazarlama ve iletişim eğitimleri ile bizlerde farkındalık yaratan Sayın Müjgan Çetin ve Sayın Aysel Evran hocalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Projemizin temel felsefesi sürdürülebilir başarı için; paylaşımcı, olumlu ve destekleyici yaklaşım ile kadının gücüne inanan girişimcileriz. ‘’Kazan-Kazan” ve ‘Ne Ekersek Onu Biçeriz’ ‘e inanarak, birbirimize destek oluruz ve yeni güçlü kadınların yetişmesine olanak sağlayarak büyüyeceğimize inanıyoruz. Projeye başladığımız günden itibaren desteklerini esirgemeyen Kırşehir Yardımsevenler Derneği Başkanı Nurten Saraçoğlu’na, Yardımsevenler Derneği Üyesi İsmet Karagüllü’ye,Kırşehir Vitra Bayii Hatice Kangal’a, Ada&Butik sahibi ve işletmecisi Beyhan Özgür ve bize inanarak projenin hayata geçmesi için desteğini esirgemeyen,elini her daim omzunda hissettiğimiz Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri ve projenin lideri olarak projeye katılan kadınlarımız adına teşekkür ederim. Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’nin Kadın Emek Pazarında kendilerine yer tahsis ederek kazançlarını sağlayan kadınlarımıza ve bireysel olarak evlerinde aile bütçesine katkı sağlayarak kazanç elde eden kadınlarımız projemize dahil olarak projemizin verimli ve etkin şekilde gerçekleşmesine yol açmıştır. İnandığımız bu yolda bizlerin yanında olarak emeklerini esirgemeyen Fatma Uyanık, Aysel Öztürk, Aynur Cihangir, Gül Kozbay, Rabia Altıok, Nagihan Doğan, Sevgi Erdoğdu ve Zeynep Kaplan’a teşekkür ediyor, özellikle Valimiz Sayın Necati Şentürk ve Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’den el emeği göz nuru ürünlerinden temin etmelerini ve kurumlarında çalışan kadın personele hediye ederek projemizin yaşana bilirliğine katkı sağlamalarını rica ediyoruz.’’ dedi.

[Devamını oku...]

12

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamız’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Dış Paydaş Memnuniyet ve Şikayet Anketi ile ilgili yazı ekteki dosyadadır. 

[Devamını oku...]

12

Kırşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’ndan Odamız’a gelen Bilirkişilik Temel Eğitimi ile ilgili yazı ekteki dosyadadır. 

[Devamını oku...]

11
ODAMIZ’DAN OSB’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Tekdoğan, Mustafa Yılmaz, Turgay Kaya, Kenan Yanık, Mustafa Bulut ve Ahmet Sarı, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeni seçilen Süleyman Eraslan’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, yeni dönemde Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yeni dönemde Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile uyum içerisinde,  Kırşehir’in ekonomik gelişimi açısından birlikte koordineli bir şekilde çalışacaklarını kaydeden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan: ’’ Komşu illerimizin Organize Sanayi Bölgeleri’ne baktığımız zaman Organize Sanayi Bölgeleri’nin o illerin ekonomik seviyesinin gelişimi açısından adeta bir dinamo işlevi gördüğüne tanık olmaktayız. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi de; Kırşehir’in gelişmesi, ekonomisinin daha da canlanması, istihdamın arttırılması ve dolayısıyla mutlu ve huzurlu bir Kırşehir için çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Bizler, bu sorumluluğun bilinci ile Kırşehir ekonomisinin can damarı olan Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’ni hak ettiği yere getirmek için gece ve gündüz demeden çalışacağımıza söz veriyoruz. Bu çalışmalarda Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte koordineli bir şekilde hareket edeceğiz.’’ dedi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeni seçilen Süleyman Eraslan’ı tebrik ederek, yeni dönemde Organize Sanayi Bölgesi’nin hali hazırda bulunan sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması gerekliliğini vurgulayarak Ticaret ve Sanayi Odası olarak,  yeni dönemde OSB Yönetim Kurulu ile birlikte uyum içerisinde çalışacaklarını söyledi.  Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu: ‘’Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni dönemde göreve gelen Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan ve Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ediyoruz. Bilindiği gibi; Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin hali hazırda çözüm bekleyen birçok sorunu bulunmaktadır. Bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması hususunda çalışmalara ağırlık verecek Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ile bu yeni dönemde birlikte uyum içerisinde çalışarak, yatırımcılarımızın Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapmaları için burayı bir çekim merkezi haline getireceğiz.’’ dedi.

 

  

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 149İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017