Haberler

14
GENÇ GİRİŞİMCİLER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler İcra Kurulu ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcileri Destekleme Ofisi Üyeleri, Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Girişimci Sohbetleri’ programına katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.  

Kırşehir Ticaret Borsası bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Başak, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcileri Destekleme Ofisi Sorumlusu Erbil İlker Erdal, Genç Girişimciler Ahmet Elatlı ve Kemal Cingi öğrencilerine girişimcilik hayallerini ve bu konudaki deneyimlerini aktardılar.

 

[Devamını oku...]

13
ODAMIZ’DA YÖNETİM SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ EĞİTİMLER YARIN BAŞLAYACAK

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğiyle; Üyelerimize yönelik olarak Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahip olduğu Yönetim Sistemleri ile ilgili alanlarda eğitimler verilecektir.

 

Eğitim Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

14.12.2017 saat 17:30-20:30 ISO-10002 Müşteri Memnuniyet Sistemi

15.12.2017 saat 17:30-20:30 ISO-14001 Çevre Yönetim Sistemi

16.12.2017 saat 10:00-17:00 ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi

 

05.01.2018 saat 17:30-20:30 ISO-27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

06.01.2018 saat 09:00-12:00 ISO-27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

                   saat 12:30-18:30 ISO-50501 İnovasyon Yönetim Sistemi (Draft)

 

 

 

[Devamını oku...]

12
ODAMIZ’DAN MESLEKİ YETERLİLİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş Genel Müdürlüğü yetkilisi Mustafa Uçar’ın katılımıyla Odamız Konferans Salonu’nda Mesleki Yeterlilik Belgeleri Kapsam ve İşlemleriyle ilgili olarak Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, 26 Eylül 2017 tarihli ve 30192 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yayım tarihi itibariyle yürürlüğe giren tebliğ ile Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin Meslek sayısı 81’e çıkartılmıştı. Konu ile ilgili Üyelerimiz’in herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş Genel Müdürlüğü işbirliği ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bilgilendirme toplantısında; MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş Genel Müdürlüğü yetkilisi Mustafa Uçar:  ‘’Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü müfettişleri tarafından yapılan denetimlerde, işyerlerinde bu belgeye sahip olmayan kişilerin çalıştırıldığının tespit edilmesi halinde her bir çalışan için 527 Türk lirası idari para cezası uygulanmaktadır. Zorunluluk aranan bazı meslek dalları; İnşaat Sektörünün Tüm Branşları, Metal Kesimci, Metal Kesim Operatörü, Metal Levha Tezgah İşçisi ve Operatörü (Pres kullanan çalışanlar), Çelik Kaynakçısı, Makine Bakımcı ve benzeri meslek dallarıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı yetkili bir kuruluş olan TOBB MEYBEM, metal, makine, inşaat, otomotiv vb. alanlarda faaliyet göstererek özellikle Bölgemizde bulunan firmaların mesleki yeterlilik belgelendirme ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. TOBB MEYBEM, TOBB’a bağlı Oda ve Borsaların işbirliğiyle sınav ve belgelendirme hizmetlerini tüm Türkiye'de vermektedir. İlimizde ise, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle belgelendirme hizmeti sunulmaktadır.’’ dedi.  Bilgilendirme Toplantısı katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

 

[Devamını oku...]

12
GENÇ GİRİŞİMCİLER’DEN OSB BAŞKANI ERASLAN’A ZİYARET

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcileri Destekleme Ofisi Sorumlusu Erbil İlker Erdal ve Kırşehir Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Başak, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcileri Destekleme Ofisi Üyeleri Ali Can Coşar, Ali Döşdemir ve Ensar Vatandaş, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler. 

[Devamını oku...]

08
AHİKA TOPLANTISI’NDA KADIN GÜCÜ PROJE ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 07 Aralık 2017 Perşembe günü Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Nevşehir’de bulunan Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun katıldığı Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı öncesinde; AHİKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonu ve Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirilen “Kadın Gücünü Farket ve Büyüt” adlı proje kapsamında girişimci kadınların ürettiği el yapımı ürünlerin sergilendiği Ajans binası giriş katında açılan stantları gezerek proje hakkında Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ve Genel Sekreterimiz Pınar Demir’den bilgi aldılar.

 

[Devamını oku...]

06
BAŞKANIMIZ SÜNGÜ İLETİŞİM TÜRKCELL BAYİİ AÇILIŞ TÖRENLERİNE KATILDI

Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Odamız Üyesi Süngü İletişim  sahibi Ersin Süngü’ye ait olan Türkcell Bayii’nin Merkez ve Şube açılış törenlerine katıldı. 
Açılış kurdelesini Türkcell Direktörü Kadri Özdal ve Türkcell Bölge Müdürü Ali Serhat Arıcıoğlu ile birlikte kesen Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, Süngü İletişim sahibi Ersin Süngü’ye hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 159İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017