Başarı Hikayeleri


14

Merhaba Uğur Bey, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

                                      

Merhabalar, ben Uğur Büyükşahin, 1991 yılında Kırşehir'de doğdum. Ilk ve Ortaöğrenimimi Kırşehir'de tamamladıktan sonra Ankara Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun oldum. Yüksek öğrenimimi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladım. Askerliğimi de yaptıktan sonra 2014 yılından bu yana memleketim olan Kırşehir'de İnşaat Mühendisi olarak inşaat sektöründe faaliyet yürütmekteyim. 

 

Uğur Bey, Odamız'da düzenlenmiş olan KOSGEB Girişimcilik Kursu'na katılarak "Girişimcilik Sertifikası" aldınız ve Odamız'a üye kaydınızı yaptırarak yeni iş yerinizi açtınız, bu süreçten biraz bahseder misiniz?

 

Evet tabi ki. Kırşehir'de inşaat sektöründe faaliyet göstermeye karar verdikten sonra KOSGEB'in girişimcilere yönelik kursunun olduğunu öğrendim. Odamız'da KOSGEB Girişimcilik kursuna devam ettim. Kursun ardından Girişimcilik Sertifikamı alarak KOSGEB desteklerinden faydalandım. Buradan şunu özellikle söylemek istiyorum ki, bu işe girişine kadar böyle imkanlar olduğunu bilmiyordum. Bu konuda girişimci olmak isteyen herkese KOSGEB Gİrişimcilik Sertifikalarını almalarını ve sunulmuş olan imkanlardan faydalanmalarını öneriyorum. sürecin sonunda Fevzioğlu Inşaat şirketi ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'na üye oldum. 

 

 

 

Uğur Bey, İnşaat sektöründe faaliyet gösteriyorsunuz, Kırşehir'de inşaat sektörünün şu anki ve gelecekteki durumu hakkında genel bir değerlendirme yapmanızı rica edebilir miyiz?

Bilindiği gibi dünyada ve ülkemizde ekonomik gidişatın temelini inşaat sektörü oluşturur. Bu içiçelik ilişkisi ile değerlendirdiğimiz de işin açıkçası sektörün durumu pek iç açıcı görünmüyor diyebilirim. Sektöre Kırşehir özelinde baktığımız zamanda bir tıkanmışlığın söz konusu olduğunu gözlemliyorum. Bu tıkanmışlığın da yeni bakış açısı geliştirerek aşılacağını düşünüyorum. Klasik tarzda yapılan binalar dışında yeni tarzda teknoloji ile uyumlu ve doğayı da içine katan ekolojik yaklaşımla tasarlanmış binalar yapılması gerekiyor. Kırşehir' de bu sektörde faaliyet gösteren bizlerin dünyadaki ve ülkemizdeki sektörel gelişmeleri yakından takip etmemiz gerekir diye düşünüyorum. 

 

 Uğur Bey, sizin ayrıca Kırşehir Genç Girişimciler Kurulu'nda faaliyet yürüttüğümüzü biliyoruz. Genç Girişimciler Kurulu olarak gösterdiğiniz faaliyetlerden bahsedebilir misiniz?
Bildiğiniz gibi Genç Girişimciler Kurulumuz TOBB nezdinde faaliyetlerini yürütmektedir. Genç Girişimciler konusuna özellikle Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımız çok önem veriyor. Biz de Kırşehir'de genç girişimcilik ruhunu geliştirmek adına birçok çalışma yürüttük, özellikle bu konuda Üniversite öğrencilerine yönelik faaliyetlerimiz oldu. Kırşehir'de bu konuda yavaş yavaş bir gelişme de görmekteyiz. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamız'ın Genç Girişimciler Ofisi projesi de bence çok önemli. Girişimci olmak isteyen genç arkadaşlarımızın Odamız'la ve Genç Girişimciler Kurulu ile  iletişime geçmeleri halinde kendilerine her türlü desteğin sağlanacağından emin olmalarını isterim.

 

 

 Uğur Bey, genç bir girişimci olarak Odamız'dan beklentileriniz nelerdir?
Biz genç girişimciler olarak Odamız ile her zaman istişare içerisindeyiz. Ayrıca ben özellikle Başkanımız Selahattin Ekicioğlu'na da çok teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle aynı sektörde faaliyet gösteriyoruz ve kendisi bana birçok konuda yardımcı olmuş ve desteğini esirgememiştir. Üyeler olarak bizlerin de Odamız'ın yaptığı faaliyetlerin içinde olması, verilen Üye eğitimlerine etkin bir katılım göstermesi bence çok önemli. Üyeler olarak bizlerin ticari hayatımızda ilgili her konuda Odamız'la istişare içersinde olması Odamız'ın çalışmalarının geliştirilmesi açısından da önemlidir diye düşünüyorum.

 
Uğur Bey, çok teşekkür ediyoruz.
Ben teşekkür ederim.

Okunma Sayısı: 1128
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017