Başarı Hikayeleri


23

-Merhaba Soner Bey, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

 

Merhaba; 1987 Kırşehir doğumluyum.

Yakındoğu Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunuyum. 2012 yılında mezun olduktan hemen sonra soluğu Ankara da alarak meslek hayatıma atılmış oldum. Ankara maceram 3 yıl kadar sürdü. Ankara bana ve mesleğime çok şey kattı. Ankara için tabiri caizse piştiğim yer diyebilirim. Ve artık zamanını geldiğini düşünerek hayalini kurduğum ofisi faaliyete geçirmek adına Kırşehir'e memleketime geldim.En iyi bildiğim ve bilindiğim şehir olan Şirin Kırşehir'de kendi adımı taşıyan SONER BAHADIR İÇ MİMARLIK ofisini kurmak için çalışmalara başladım.

 

 

-Odamız’da düzenlenen KOSGEB Girişimcilik Kursuna katılıp, Girişimcilik sertifikanızı alarak Odamız’a üye oldunuz ve iş yerinizi açtınız, bu süreçten bahseder misiniz?

 

Ofisi açmak için çalışmalarıma başladığımda Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB'in birlikte yürüttüğü Girişimcilik Kursu projesini duydum ve eğitimine katılarak sertifikamı aldım ve ofisin kurulumu için gerekli işlemleri yerine getirmeye başladım.İşlemleri bitirdikten sonra

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'na Soner BAHADIR İÇ Mimarlık Tasarım & Uygulama olarak  üyeliğimi yaptırdım.

 

 

İç Mimarlık nedir?

 

İç mimarlık, hayal ettiğinden fazlası hayaline uyanı ve düşünemeyeceğin kadar güzeli, tasarının sonuna üç noktası, bilginin değil hayal gücünün yavrusudur... Kısaca iç mimarlık yaşadığın, çalıştığın, dinlendiğin ortamı, rahat, ılımlı,yaşanır hale getirmektir...İç mimarlık hayali gerçeğe dönüştürmektir...İç mimarlık anlamlı,kullanıcılar ile iletişim kurabilen,kullanıcı isteklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen alanlar meydana getiren bir meslektir.

 

 

 

 

 


Şehrimizde son zamanlarda özellikle genç iç mimarlar vesilesiyle İç Mimarlık alanında önemli gelişme kaydedildiğini gözlemliyoruz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

 

Evet son zamanlarda iç mimarlık şehrimizde yaygınlaşmaya başladı. Bunun en önemli etkenleri olarak şehrimizin vizyonun değişmesi ve gelişen bir marka şehir olma yolunda ilerlemesiyle yeni konsept mağazalar, cafeler ve restorantların açılmasıdır.  

  -Sizlere ne gibi işler geliyor?

 Firmamıza İş yeri, Ofis, Villa tasarımı ve uygulamaları gelmektedir.

 

 

Bir iç mimar inşaatın hangi sürecinde dahil oluyor?

İç Mimar inşattın  harita mühendisi tarafından getirilen koordinatlar eşliğinde yapılan mimari projeyle dahil olmaktadır.

 

 

Genç girişimci olarak Odamız’dan ne gibi beklentileriniz var?

-Odamızın her zaman gençlerin yanında olduğu ve desteklediği aşikardır ama genç girişimcilere yönelik olarak projelerin artırılmasını talep ediyoruz.

 

 

Genç girişimci olarak hedefleriniz nelerdir?

Soner BAHADIR İç Mimarlık olarak hedefimiz mesleğimizin bilinirliğini artırmak ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermektir.

 

 Teşekkürler Soner Bey.

 Ben teşekkür ederim.

 

Okunma Sayısı: 976
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017