Haberler


21

Fransa’nın Rennes kentindeki gençlik projesi için 12 gönüllü aranıyor!

Gönüllüler 2 görev yapacak. Breton mirasının arttırılması ve yerel halkla ilişkilerin geliştirilmesi.

1- Entegrasyon: 1 ile 5 Temmuz arasında, ekibin entegrasyon dönemine girmesi için gönüllüler şehri tanıma ve turistik faaliyetlerde bulunma şansına sahip olacaklar.

2- Çalışma Kampı: 5 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında gönüllüler, Rennes yakınlarındaki küçük ve misafirperver bir köy olan Plêchatel’e gidecekler. Her gün farklı aktiviteler gerçekleştirmek için 2 takıma ayrılacaklar. Ekibin bir kısmı, eski Brittany mirası binalarında bir yürüyüş yolunun ve duvarcılığın bakımı için çalışacak. Uluslararası gönüllü ekibin diğer kısmı, yerel halkla etkinlikler düzenleyecek: kültürlerarası kafe, köyün genç nüfusu ile yapılan etkinlikler, ülkelerinin tanıtımı …

3- Değerlendirme: 26 Temmuz – 1 Ağustos arasında, gönüllüler Rennes’e geri dönecek

 

Konaklama, Yemek ve Ulaşım

Çalışma kampı sırasındaki konaklama yerel futbol stadyumundaki çadırlarda yapılır. Uyumaya yönelik tüm ekipmanlar (çadırlar, şilteler, battaniyeler, çarşaflar, yastıklar vb.), Yemek pişirme personeli ve hijyen malzemeleri (tuvaletler, banyolar, duşlar vb.) sağlanmaktadır. Rennes’teki süre boyunca yatakhanelerde ayrı bir oda bulunacaktır.

Gönüllüler proje süresince 7 Euro / günlük yiyecek ödeneği alacaklar
Cep harçlığı ise 6 Euro / günlük

Kimler Başvurabilir?

18 – 30 yaş arası, sorumluluk duygusu olan, açık fikirli, motivasyona sahip gençler başvurabilir. Ayrıca, gönüllünün Fransız dili ve kültürü ile de ilgilenmesi ve fiziksel dış işleri yapabilmesi gerekiyor.

Nasıl Başvurabilirim?

Başvurunuzun nedenini duymak, motivasyonunuzu ve yaratıcılığınızı hissetmek istiyoruz! Bir motivasyon mektubu yazmalı veya kısa bir video çekmelisiniz.

Videonuzu wetransfer.com adresine yükleyin ya da motivasyon mektubunuzu ec.bretagne.leost@gmail.com adresine gönderin. Başvurunuza İngilizce CV’nizi eklemeyi unutmayın.

 

Proje Tarihleri:  01/07/2019 to 01/08/2019

 

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Üyelerimize duyurulur...

Okunma Sayısı: 237
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017