Haberler


08

 "Emlak Danışmanları", "Servis Aracı Şoförleri" ve "Köprülü Vinç Operatörleri" için mesleki yeterlilik ve belgelendirme kapsam genişletme çalışmalarının başlatıldığı, bu kapsamda söz konusu meslekler için Ocak 2019 itibariyle sınav ve belgelendirme hizmetinin başlatılacağı bildirilmiştir. Bu doğrultuda, "Emlak Danışmanı Seviye 4", "Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5", "Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3" ve "Servis Aracı Şoförü Seviye 3" mesleklerinde Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) yetkilendirme süreci tamamlanmış olup, sınav ve belgelendirme ücret tarifesi ekte yer almaktadır. Konuya ilişkin olarak; -Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ve çalışanlarının, İl/İlçe Ticaret Müdürlüklerinden "Yetki Belgesi" alabilmeleri için, ivedilikle "Emlak Danışmanı Seviye 4" ve "Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir. -Okullara servis taşımacılığı yapan üyelerimiz ve çalışanlarının bu faaliyete devam edebilmeleri için, taşımacılık hizmeti veren şoförlerinin "Servis Aracı Şoförü Seviye 3" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir. -İmalat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin, malzeme/yük kaldırma, taşıma, istifleme süreçleri için vinç kullanan operatörlerinin "Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3" mesleki yeterlilik belgelerini tamamlamaları gerekmektedir. 

Katılmak isteyen üyelerimiz Odamıza gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir

Sınav ücretleri:

Emlak Danışmanı Seviye 4  ücret 700,00 TL Geri ödeme yok.

Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ücret 800,00 TL Geri ödeme yok.

Servis Aracı Şoförü Seviye 3 ücret 610,00 TL Geri ödeme yok.

Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3 ücret 450,00 TL Ödeniyor; Devlet Teşviki

 

Üyelerimize duyurulur...

 

 

 

Meslek

Açıklama

Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5

Emlak Bürosu sahipleri, şirket yetkilileri bu belgeyi almalıdır. Mesleki yeterlilik belgesi almayan kişiler, Ticaret İl Müdürlüklerinden “Yetki Belgesi” alamayacak, faaliyetlerine devam edemeyecektir.

Emlak Danışmanı Seviye 4

Emlak bürosunda çalışan pazarlama ve satış personelinin bu belgeyi alması gerekmektedir. Mesleki yeterlilik belgesi almayan kişiler, gayrimenkul satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunamayacaktır.

Köprülü Vinç Operatörü Seviye 3

Kendi başına ve/veya bir işaretçi/sapancı yardımıyla; çeşitli türlerdeki köprülü vinçleri kablo ile uzaktan/kabinden kontrol ederek her türlü yük taşıyan kişilerin bu belgeyi alması gerekmektedir. Mesleki yeterlilik belgesi almayan kişiler için aylık kişi başı 775 TL idari para cezası uygulanacaktır.

 

Servis Aracı Şoförü Seviye 3

Okullara servis taşımacılığı yapan şoförlerin bu belgeyi alması gerekmektedir. Mesleki yeterlilik belgesi almayan kişiler, okullara servis taşımacılığı hizmeti veremeyecektir.

Okunma Sayısı: 325
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017