Haberler


06

YENİ UR-GE PROJEMİZ T.C. TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLANDI

Odamız tarafından başlatılan “TR 40 -71 AGROBUSINESS Kırsal Kalkınma ve Uluslararası Rekabet Gücü” Projesi T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanarak start almıştır.

Kardeş Odamız Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa yürütülecek proje bölgemizde tarım ve gıda sektöründeki ihracat potansiyelini artırmak ve ihracatı sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bölgedeki tarım ve gıda sektörüne önemli katkı sağlayacağına inandığımız projenin bir diğer amacıysa ürün ve hizmet ihracatını çeşitlendirmektir.

Kırşehir ve Kırıkkale’den toplam 23 kuruluşun katılımıyla başlayan Ur-Ge Projesinde katılımcı şirketlerin ihtiyaçları belirlenecek, buna uygun vizyon ve strateji oluşturularak ihracatı artırmak için yol haritası çıkartılacaktır. Bu yol haritası çerçevesinde, katılımcı kurumlar hedef pazar olarak belirlenen ülkelere pazar inceleme gezisi yaparak dış ticaret bağlantısı kuracaklar, bu ülkelerden gelecek alım heyetleri sayesinde ürün ve hizmetlerini yerlerinde potansiyel alıcılara etkin biçimde sergileyeceklerdir.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından % 75 oranında desteklenen ve 3 yıl sürecek bu faaliyetler sayesinde bölgemizin tarım ve gıda ihracatında önemli artış sağlanacağına inanıyoruz. Yanı sıra, söz konusu projeyle Kırşehir ve Kırıkkale illerinin yer aldığı bu önemli bölgenin dünya pazarlarında tanınması ve hak ettiği yere gelmesini umut ediyoruz.

Okunma Sayısı: 279
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017