Haberler


02

 

Remschied  Belediye Başkanı Burkhard  MastWeisz , Remschied – Kırşehir Dostluk Derneği Başkanı Hortmut Demski , Remschied-Kırşehir Dostluk Derneği

Üyesi Ramazan Dalgalı ve Kırşehir – Remschied Dostluk Derneği Başkanı Tahsin Üçgül , Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ‘nu ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu; Remscheid ile kardeş şehir olmanın önemine vurgu yaparak  sağladıkları destek için heyete teşekkür etti.  Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapacağınız çalışmalarda yanınızda olduğumuzu ve çalışmalarınıza her türlü desteği sunacağımızı bildiriyor, sizlerin aracılığıyla Remscheid’da yaşayan hemşerilerimize selamlarımı sunuyorum’’ dedi.

 

 

Remscheid Belediye Başkan’ı Burkhard  MastWeisz ; Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’na bu güzel karşılamadan dolayı teşekkür etti . Yapmış olduğumuz fikir alışverişi ve çalışmalar sayesinde çok iyi bir noktaya geldik. Kardeş şehir anlaşması önemli, ama o anlaşmada yazılanlar daha da önemli. Kaleme aldığımız idealleri yerine getirmemiz çok önemli. Kırşehir de Remscheid da bize ait. Kökleri burada olan insanların Remscheid’da yaşamaları bizim için bir şans, büyük bir kazanç. Biz onlardan çok şey öğrendik. Sınırların hiç önemli olmadığını vurguladı.

 

Yaklaşık 2 saat  süren ziyaret , Başkanımız Selahattin Ekicioğlu  Remscheid Belediye Başkanı’na dokuma kilim  takdim etmesi ve Remscheid Belediye Başkanı Burkhard  MastWeisz’ın başkanımıza Remscheid sembolü olan aslan kafası takdim etmesiyle  son buldu.

Okunma Sayısı: 462
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017