Haberler


18

 

KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN'DAN ODAMIZA ZİYARET

 

Valimiz Sayın İbrahim Akın odamıza iade-i ziyarette bulundu. Odamıza  yaptığı ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu , Yönetim Kurulu Üyelerimiz ; Çağatay Han Torun , Kenan Yanık, Soner Bahadır ve Meclis Üyelerimiz; Hülya Coşkuntuna , Nuri Bahçeci, Yıldırım Aslan , Hamdi Toprak ve Genel Sekreter Pınar Demir’le  görüştü.

 

Valimiz Sayın İbrahim Akın, il düzeyinde milli geliri artırmak için yapılan çalışmalarda Ticaret ve Sanayi Odalarına önemli görevler düştüğünü söyledi.

Kırşehir ticaret hayatının canlanması açısından Ticaret ve Sanayi Odası’nın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “İlimizin kalkınmasında ticaret sektöründe yapılan çalışmaları iş adamlarımız ile birlikte değerlendireceğiz. Üretimi ticarete dönüştürmek, ilimizdeki sermayeyi de sanayiye yönlendirmek adına çalışmalarda bulunacağız. Coğrafi konumu itibariyle avantajlı bir konumda bulunan Ahiler diyarı Kırşehir’de sanayi ürünlerinin yanı sıra tarımsal üretimi de arttırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu; Kırşehir İş Dünyası’nın sorunları ve bu sorunlara çözüm olacak önerileri dile getirdi.  Ayrıca Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kırşehir’in gelişmesi açısından çok önem verdiği Fuar ve İnovasyon Merkezi ve Biyokütle Tesisi Projeleri hakkında bilgiler vererek, bu projelerin gerçekleşmesi ve Kırşehir’in sosyal ve ekonomik gelişimi noktasında yapılacak olan çalışmalarda, yeni dönemde Kırşehir Valisi İbrahim Akın ile istişare içerisinde ortak çalışma yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ederek , ziyaretlerinden dolayı Sayın Valimiz İbrahim Akın’a teşekkür etti.

Okunma Sayısı: 536
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017