Haberler


29

KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI, HOLLANDA & TÜRKİYE TİCARET ODASI VE AHİKA İLE BİRLİKTE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANMIŞTIR.

 

Odamızda 28/06/2018 tarihinde saat 09:30 da düzenlenen programa Başkanımız Selahattin EKİCİOĞLU, Yönetim Kurulu Üyelerimiz , Meclis Üyelerimiz Ahika Genel Sekreter Vekili Bekir VAROL ,Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem EMRE, Tarım Uzmanı  Ali ETİK, Ticaret Geliştirme Uzmanı Bünyamin ONASYA, Hollandalı İş Adamı Peter Den ELZEN katılmışlardır. Ayrıca; organizasyonumuza davetimiz üzerine katılan Hollanda Kraliyeti Büyükelçilik Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Sayın Derya KAPLAN 'a teşekkür ederiz.

 

 

İşbirliği protokolünde amaç; iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmaktır.

 

Ticari ilişkileri güçlendirmek için imzalanacak protokolün hedefi ise, Türkiye ve Hollanda arasında köprü vazifesini üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelerek, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve bu sektördeki firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurulmasına öncülük etmektir. Bu protokolle Kırşehirli hemşerilerimizin ekonomik olarak memleketlerine yatırım yapmalarını teşvik edeceğiz.

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amaçlarımızdan biri de Kırşehir ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımaktır. İmza altına alınan bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, İlimizin ihracatını üst seviyelere taşımak arzusundayız. Ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için taraflar Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Hollandalı firmalar arasında etkin bir iletişim sağlanmasını, Kırşehir ve Hollanda’da mevcut olan sektörel pazar bulunmasını, üyelerimiz ve Hollandalı firmaların farklı sektörler de ikili ekonomik işbirliklerinin artmasına katkı sağlayacak yeni eğitim programları ve araştırmalar geliştirmeleri ve uygulamaya konulmasına destek sağlanması amaçlanmaktadır.

 

 

 Sayın Valimiz İbrahim AKIN  ziyaret  edilerek işbirliği protokolümüz hakkında bilgi verildi.

 

Hollanda Türkiye Ticaret Odası Heyeti OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ERASLAN,  Tek-Yön Hayvancılık Ltd. Şti. Müdür’ü Mustafa SAVCI , Nur Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Yetkilisi Yakup PARLAK ziyaret edilerek İşbirliği protokolü ve iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kapsamında yapılabilecek yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Okunma Sayısı: 656
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017