Haberler


10

Basın çalışanlarımız ve gazetecilerimiz,  toplumumuzda önemli bir görevi yerine getiren, demokrasimizde;  yasama, yürütme ve yargıdan sonra  4. Kuvvet olma işlevi ve önemine sahip  meslek grubundandır. Zira, gazetecilik fedakârlık isteyen ve zor koşullar altında yerine getirilen bir meslektir.  

Çağımızın en aktif meslek gruplarından biri olan gazetecilik, düşünce ve haberleşme özgürlüğünün mihenk taşlarındandır. Toplumun gerçekleri öğrenmesi için gayret gösteren gazeteci arkadaşlarımız, insanlara bilgi ve haber akışı sağlamak, insan hakları ve demokrasinin savunucusu olmak gibi birçok misyonu da içinde barındırmaktadır.  

Bu duygu ve düşüncelerle, düşünce ve haberleşme özgürlüğüne katkı sağlayan, insan hakları ve demokrasinin savunucusu olan tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; etik değerlere ve insani erdemlere bağlı kalan, onurlu biçimde dik durup, yılmadan, bıkmadan, usanmadan, korkusuzca, bedeller ödeyerek güç koşullarda mesleklerini sürdüren, gazeteciliğin doğasında var olan kamu adına eleştirip sorgulama görevini yerine getiren bütün basın emekçilerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. 

 

Selahattin EKİCİOĞLU

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

 

Okunma Sayısı: 362
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017