Haberler


06

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle 13-17 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX Orta Anadolu’nun yöresel ürünlerine ev sahipliği yapacak. Fuarda Odamız tarafından stant açılarak ilimizin yöresel ürünleri de tanıtılacak. Yönetim Kurulu Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun konu ile ilgili yaptığı açıklama ‘’Kaman Ceviz YÖREX’te’’ başlığıyla ‘’hürriyet.com.tr’’de yayınlandı. Konu ile ilgili yayınlanan haber için…

 http://www.hurriyet.com.tr/kaman-cevizi-yorexte-40569912

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret Borsası'nın (ATB) öncülüğünde TOBB'un desteğiyle bu yıl 13-17 Eylül'de ANFAŞ EXPO Center'da düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX Orta Anadolu'nun yöresel ürünlerine ev sahipliği yapacak.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kadim kültürlere ev sahipliği yapmış Kırşehir'in Ahi Evran'dan Aşık Paşa'ya, Hacı Bektaş'tan Yunus Emre'ye, Neşat Ertaş'tan Çekiç Ali'ye uzanan engin Anadolu birikimini bağrında taşıdığını kaydetti. Anadolu'nun eşsiz birikimini YÖREX'te ziyaretçilerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını ifade eden Ekicioğlu, “Yöremizin eşsiz lezzetteki pekmezi, coğrafi işaret çalışması başlatılan Kaman cevizi, cemele biberi, Özbağ halısı, kaya tuzu, kurutulmuş meyveler, hediyelik minyatür saz ve onyx mermeri gibi ürünlerle fuarda yerimizi alacağız" dedi. Ekicioğlu, YÖREX'e emeği geçen Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'a teşekkür etti.

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illerini kapsayan TR71 bölgesinin tanıtımına katkıda bulunmak için ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıklarını belirterek, "YÖREX'e ilk defa katılıyoruz. Bölgenin yöresel ürünlerini tanıtmayı, pazar gücünü artırmayı hedefliyoruz. Bu ilk olacak ancak gelecek yıllarda da YÖREX'e katılım sağlamayı istiyoruz" diye konuştu.

ATB Başkanı Ali Çandır, Orta Anadolu illerini birikimleriyle YÖREX'te görmekten onur duyacaklarını söyledi. Kalkınma ajanslarının kırsal kalkınma, yerinde istihdam hedefini anımsatan Çandır, YÖREX'in bu iki konudaki etkisine dikkat çekti. Çandır, memleket hasreti çekenleri YÖREX'e davet etti.

Okunma Sayısı: 162
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017