Başarı Hikayeleri

12
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ VE KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKAN YARDIMCISI ÖZGE ŞENLİK
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ VE KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKAN YARDIMCISI ÖZGE ŞENLİK Merhaba Özge Hanım, sizi kısaca tanıya...

[Devamını oku...]

08
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ DİYETİSYEN CANSU TEKE
  BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ DİYETİSYEN CANSU TEKE   Merhaba Cansu Hanım, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?   1993 ...

[Devamını oku...]

08
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ TANTİTONİ’NİN SAHİBİ BEYHAN ÖZEN
 BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ TANTİTONİ’NİN SAHİBİ BEYHAN ÖZEN   Merhaba Beyhan Hanım, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?  ...

[Devamını oku...]

18
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ İÇ MİMAR HATİCE KANGAL
BAŞARI HİKAYELERİMİZİN KONUĞU ODAMIZ ÜYESİ İÇ MİMAR HATİCE KANGAL   Merhaba Hatice Hanım, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?   Merhabalar ...

[Devamını oku...]

27
BAŞARI HİKAYELERİ KÖŞEMİZİN KONUĞU KADIN GİRİŞİMCİ FATMA UYANIK

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası koordinasyonu ve Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirilen Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projemize dahil olan ve  ardından kendi iş yerini açan Kadın Girişimci Fatma Uyanık’la röportaj gerçekleştirdik.

Merhaba Fatma Hanım, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, ben Fatma Uyanık, 1981 yılında Nevşehir Avanos’ta dünyaya geldim. Öğrenim hayatım Avanos’ta devam etti. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Çocukların eğitiminden dolayı yaklaşık dört sene önce Kırşehir’e geldik ve artık burada yaşıyoruz.  

 

Fatma Hanım, el işlerine olan ilginiz nereden geliyor ?

Bu konuda çocuk yaşlardan itibaren dikiş-nakış ve benzeri el işlerine karşı ilgim vardı diyebilirim. Çevremdeki büyüklerin yaptığı el işlerini ilgiyle izler, onlardan öğrendiklerimi de kendim yapmaya gayret ederdim. Bu konuda hem yeteneğim hem de çok farklı motifler üzerine yaptığım çalışmalar sayesinde böyle farklı ve güzel ürünler ortaya çıktı.   

 

Bu konuda herhangi bir kursa gittiniz mi?

Kurs olarak Kırşehir Halk Eğitim Merkezi’nde açılan El Nakışları kursuna devam ettim.  Ama zaten bu kurstan önce de kendimi el nakışı konusunda oldukça yetiştirmiştim. Burada hem farklı arkadaşları tanışma fırsatım oldu hem de onların yaptıkları işleri tanıma fırsatı elde ettim diyebilirim. Bir de benim için en önemli şey, buradaki kursiyer arkadaşlarımın ve benim yaptığımız nakış işleri için iplik vesaire gibi malzemeleri buradan bulamadığımızı fark ettim ve bu da ben de bu tarz malzemelerin satışına yönelik bir iş yeri açma fikri doğurmuştu.    

Fatma Hanım, Odamız’da Ahiler Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütüğümüz ‘’Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt ‘’ Projemize katıldınız, bu süreçten bahsedebilir misiniz?

 Bir gün telefonuma bir mesaj geldi, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası imzalı bir mesajdı. Mesajda Kadın Gücünü Fark et ve Büyüt Projesinin detaylarından bahsediyordu ve o an içimde hem bir sevinç oluştu hem de hayallerime gerçekleştireceğime dair bir inanç hissettim ve projeye katılmaya karar verdim.  Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na gelerek, Genel Sekreterimiz Pınar Demir Hanım ile görüştüm, kendisinin pozitifliği ve sıcaklığı beni bu projeye daha da inandırdı. Daha sonra Proje eğitimlerine katıldım. Sağ olsunlar eğitimlerde olsun sonraki süreçlerde olsun Müjgan Çetin ve Aysel Evran Hocalarımız’ın da çok ilgilerini ve desteklerini gördüm. Projede birçok konuda,  çok önemli şeyler öğrendim. Yani gerçekten Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi ismiyle müsemma bir proje oldu. Sonrasında Ahi Çarşısı’nda kendi ürünlerimin de olduğu  ve nakış işleri için kullanılmak üzere malzeme satışının gerçekleştiği Fame Tuhafiye’yi açarak özellikle bu işlere ilgili olan Kırşehirli Hanımefendiler’e hizmet vereceğiz.  Bu konuda benden desteklerini esirgemeyen Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu Bey’e, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Pınar Demir Hanımefendi’ye ve Müjgan Çetin ile Aysel Evran Hocalarımız’a çok ama çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, Varolsunlar.

 Teşekkür ederiz Fatma Hanım

Ben teşekkür ederim.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 3İlk   Geri   [1]  2  3  İleri   Son   
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017