Haberler


23

Toplum olma bilincimizin oluşmasında önemli yeri bulunan bayramlarımız; kaygıların ve sıkıntıların bir kenara itilip, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insani ilişki ve değerlerimizin güçlendiği, umutların yeşerdiği çok özel ve anlamlı günlerdir. Bu nedenledir ki; bayramlarda, dargınlıklar ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalıyız.

Bizleri ortak düşünce ve değerlerde buluşturan bayramlarda, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumumuzun her kesiminde bayram coşkusunun tam anlamıyla yaşanması ve eski bayramların sevinç ve mutluluğunun, geleceğimiz olan genç nesillere de aktarılması ve sürekliliğinin sağlanması için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sadece bayram günlerinde değil yaşamımızın bütün evresinde anımsamalı; hoşgörü, barış, kardeşlik ve sevgi ortamının her daim egemen olması için çalışmalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, Ramazan Bayramı’nın şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız için; barışın ve hoşgörünün egemen olduğu, güzel günlerin başlangıcını oluşturması umuduyla, herkesin, üzüntü kaygı ve sıkıntıdan uzak bir bayram geçirmesini temenni ediyorum.    

 

 

 

Selahattin EKİCİOĞLU 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

 

Okunma Sayısı: 220
resim
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017